Pierwszy raz na blogu?

Witam Cie serdecznie w moich skromnych, podróżniczych progach.

Skoro już tutaj zajrzałeś, to wnioskuję, że w jakimś stopniu zaciekawiło Cie to co robię. Że chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, bądź jesteś tutaj pierwszy raz i nie za bardzo wiesz od czego zacząć.

Ale w ogóle mnie to nie dziwi, bo znajduje się tutaj ponad 500 artykułów, tysiące fotografii i dziesiątki filmów, więc faktycznie łatwo można się zgubić. Jednak bez obaw, zaraz wszystko pokrótce postaram Ci się objaśnić. Zacznijmy!

Co to za blog?

IMG_9855Blog „Kołem Się Toczy” założyłem jeszcze na studiach w 2011 roku i od tamtego czasu – początkowo publikując sporadycznie, ostatnie lata regularnie – staram się Was zachęcać do podróży na własną rękę i pomagać je zaplanować. Piszę o podróżach zarówno dalekich, jak i lokalnych. Pieszo, autostopem, rowerem i samolotami – zawsze z aparatem, zawsze blisko ładnych widoków, ale także ludzi, kultury i historii. To tak w bardzo telegraficznym skrócie. Jeśli chcesz więcej dowiedzieć się o samym blogu lub o mnie, odsyłam tutaj.

Bardzo zależy mi na tym, aby treści – zarówno teksty, fotografia jak i filmy – były różnorodne, dobre jakościowo i ciekawe. Wkładam w pracę nad blogiem całe swoje serce i cały mój wolny czas. Natomiast od 2015 roku jest to już mój sposób na życie, dzięki czemu mam jeszcze więcej czasu na dostarczenie Wam jak najbardziej jakościowych treści. Fajnie jest robić w życiu co się lubi! :)

Jak zacząć przygodę z blogiem?

Co najmniej raz razy w tygodniu staram się uzupełniać blog o nowe treści. Na blogu znajdziesz relacje z podróży po ponad 35 krajach świata, które uporządkowane chronologicznie znajdziesz – tutaj. To najobszerniejsza część bloga, licząca grubo ponad  400 tekstów.

W dalszej części znajdziesz wiele praktycznych porad dotyczących zarówno sprzętu jak i przygotowania się do podróży. Mianowicie:

Poza częścią praktyczną, możesz też przeczytać wiele artykułów około podróżniczych. Dzielę je na cztery, regularnie uzupełniane cykle:

Dobrze wiedzieć – cykl o różnych ciekawostkach zarówno kulturowych, jak i historycznych. Staram się w nim pokazać świat jako miejsce ciekawe i jednocześnie zachęcić Was do pogłębiania wiedzy na własną rękę. To zdecydowanie moja ulubiona seria wpisów.

Ludzie są dobrzy – zasadniczo całym tym blogiem staram się pokazać, że ludzie są dobrzy, jednak tutaj zebrane zostały wszystkie artykuły najdobitniej pokazujące, że nie ma się czego w podróży bać, a świat jest pełen przychylnych, gościnnych i pomocnych nam ludzi.

Naj-lista – czyli cykl, gdzie przeczytacie o miejscach, które pod jakimś względem są wyjątkowe, jedyne takie na świecie. Pokazuję tutaj również różne zestawienia, zwane niekiedy jako „TOP-listy”.

Twarze Świata – cykl typowo fotograficzny, w którym pokazuję ludzi. Zobaczyć możecie tutaj galerie portretów dzieci ze 100 krajów świata, albo chociażby dowiedzieć się jak portrety dobrze robić.

Jeśli przeczytasz to co powyżej, co zajmie Ci naprawdę sporo czasu, to zajrzyj jeszcze koniecznie do galerii fotografii podzielonej na poszczególnie odwiedzone państwa. Jak również obejrzyj filmy, które tworzę. Będzie mi miło, jeśli wynagrodzisz mi pracę subskrypcją nie tylko newslettera, ale także i kanału na youtube. Zwłaszcza, że to na filmach ostatnio skupiam się najbardziej :)

Aktualne nowości

Nie ulega wątpliwości, że lubię eksperymentować z nowymi formatami. Staram się cały czas rozwijać i tworzyć nowe, jeszcze ciekawsze treści. Przykładowo, ostatnimi czasy, postanowiłem urozmaicić lekturę bloga interaktywnymi panoramami 360-stopni, dzięki którym, możecie poczuć się jakbyście razem ze mną zwiedzali świat. Jest to wyjątkowy i unikatowy projekt w skali polskiej blogosfery podróżniczej. Mam nadzieję, że przypadnie Ci do gustu :)

Miałem nawet krótką przygodę z podcastami. Polecam zerknąć, pobrać i posłuchać będąc offline :)

Jednak największą wagę przywiązuję do wideo. Bardzo przypadła mi do gustu ta forma i chcę się w tym kierunku rozwijać. I do ich oglądania zapraszam najbardziej. Tutaj kilka produkcji, z których jestem dumny najbardziej. Jak chociażby film powstały z wyjazdu w Bieszczady. Albo z Nepalu:

Z innych ciekawych nowości zacząłem też nagrywać poradnikową serię o filmowaniu i montażu. Więc jeśli interesuje Cie taka tematyka, to również zapraszam:

Podsumowując

To by było na tyle. Na koniec chciałem tylko zachęcić Cie jeszcze do obserwowania na bieżąco tego, co dzieje się u mnie dzięki Instagramowi i Facebookowi. Nawet jeśli przez jakiś czas nie ma nowy tekstów na blogu czy filmów na kanale, to z pewnością w tych kanałach dzieje się więcej.

Dzięki Ci raz jeszcze, że postanowiłeś zajrzeć na mojego bloga i mam nadzieję, że zostaniesz tutaj na dłużej. A jeśli nie, to życzę Ci wszystkiego co najlepsze w życiu!

Karol Werner