Najpiękniejsze góry Ameryki Południowej? Fitzroy i Cerro Torre z namiotem – PATAGONIA 2/3

Gotowi na kolejną przygodę w Patagonii? Zapraszam na Fitz Roy i Cerro Torre.

Tym razem po Chile czas na Argentynę! Montując ten odcinek założyłem sobie, że postaram się oddać klimat tej wycieczki. Była ona zdecydowanie niespieszna oraz spokojna i taki też montaż tutaj starałem się wprowadzić w życie. Bez fajerwerków, z wieloma statycznymi kadrami oddającymi majestat i piękno tych gór. Abyście mogli nacieszyć oko Andami i poczuć klimat naszego 5-dniowego trekkingu z namiotem.

Wystartowaliśmy z trekkingiem z El Chalten i poszliśmy w stronę kempingu Poincenot. Dzikiego kempingu, który jest bazą wypadową do kilku ciekawych miejsc w okolicy. Główne to oczywiście laguna de los tres, ale także kilku innych miejsc jak okoliczny lodowiec los blancas, czy też poniższe jezioro, którego nikt nie odwiedza. A bardzo niesłusznie, bo to najbardziej klimatyczne miejsce podczas całego naszego trekkingu w okolicy Fitzroy.

Na koniec zmieniliśmy nasze miejsce biwakowe i przenieśliśmy namiot w okolice Cerro Torre, czyli szczytu uznawanego za jedną z najtrudniejszych ścian świata. Oczywiście wbijać nie planujemy, bo to za wysokie progi na nasze nogi, ale poznaliśmy po drodze Marcina, który wszedł na szczyt Cerro Torre i który udostępnił nam kilka kadrów ze swojego wejścia.

Zapraszam na trekking pod Fitzroy!

Podobało się? Zostań na dłużej!

Informacje o nowych treściach wprost na Twojego e-maila. Bez spamu!
Dołącz do ponad 200 000 obserwujących osób i zgarnij jednorazową mega promocję na moje książki!

4 komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.