Rozejrzyj się po Malcie! Kolejna galeria interaktywnych panoram 360°!

Dzień dobry! Ostatni wpis z panoramami 360 z Cypry był najczęściej odwiedzanym w przeciągu ostatniego pół roku. Jak mówiliście wielokrotnie, spodobało Wam się takie interaktywne zwiedzanie miast. A skoro się spodobało, to przybywam z kolejnym zestawem panoram! Tym razem zapraszam na znacznie mniejszą, ale nie mniej widokową Maltę i Gozo. Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu! :)

Zapraszam do osobnego wpisu jeśli szukasz informacji praktycznych o Malcie i Gozo, a także tanich noclegów.

Zanim już zaczniecie przeglądać, pragnę zwrócić uwagę, że na każdej znaleźć można załączone zdjęcia. Nie wszystkie są oznaczone i opisane, więc proponuję nieco wytężyć wzrok. Może znajdziecie coś ciekawego ;)

Jeśli ktoś byłby zainteresowany odwiedzeniem poszczególnych miejsc tutaj znajdziecie wszystkie punkty widokowe, miejsca, w których panoramy zostały wykonane. Aha, no i dajcie znać jak się podobało! :)

 3601

Pierwsza panorama pochodzi z położonej na północnym-wschodzie Melliehy. Miasto, do którego właściwie jechałem tylko i wyłącznie po ten widok, nie planowaliśmy zostawać tam na dłużej. Specjalnie, dwie godziny czekaliśmy na ten zachód słońca!


Spokojna zatoka zlokalizowana na północy Gozo. Jedna z piękniejszych, dłuższych plaż na całej Malcie. Mieliśmy to szczęście, że poza kilkoma osobami w okolicy, praktycznie nie było na niej ani jednej osoby.


Główna, przyciągająca wszystkich odwiedzających Gozo atrakcja, czyli Azure Window. Niesamowita, będąca efektem erozji wapienia forma skalna. Polecam wpaść na zachód słońca!


Powstała w średniowieczu, wzniesiona przez Aragończyków cytadela, górująca nad stolicą Gozo – Victorią. Rewelacyjny punkt widokowy, dopiero z tego miejsca widać jak Gozo jest malutka, Gdzie nie spojrzeć, tam morze.

 

Widok na morze Widok na morze

Victoria


Południe Malty to zaś warta odwiedzenia Blue Grotto.  Miejsce ładne, choć zbyt na wyrost przerobione na turystyczną maszynkę. Jakoś niezbyt przypadła mi cała okolica do gustu, mimo naprawdę fajnych widoków.

Również cytadela w Mdinie jest rewelacyjnym punktem widokowym na Malcie. Dostrzec można stąd również praktycznie całą wyspę. Piękne to miasto, klimatyczne, ciche i ocienione. W dodatku położone daleko od turystycznego centrum, czyli Valletty i okolic. Co prawda, ludzi także sporo, jednak można i odpocząć.

Dla zainteresowanych, powstał osobny tekst o Mdinie: Mdina zwiedzanie. Ciekawe miejsca, co warto zobaczyć w okolicy?


Wieś marynarza Popeye, która powstała na potrzeby kręcenia filmu w roku 1980. Po zdjęciach wieś miała zostać rozebrana przez Hollywoodską ekipę, jednakrząd Malty przejął wieś i zrobił z niej niezłą maszynkę do robienia pieniędzy. Bilety drogie, bo 10 Euro, jednak warto wpaść.


No i na zakończenie panorama ze stolicy Malty – Valletty. Widok z ogrodów Upper Barakka Gardens w kierunku wschodnim, na zatokę, a także miejscowości Isla, Birgu i Kalkara.


Mam nadzieję, że się podobało. Jeśli chcesz jakoś wynagrodzić mi wieeeele godzin pracy spędzonych na fotografowaniu, a także sklejaniu panoram, możesz podesłać komuś link. Choćby jednej osobie. Będzie mi niezmiernie miło.

Karol Werner

Podobało się? Zostań na dłużej!

Informacje o nowych treściach wprost na Twojego e-maila. Bez spamu!
Dołącz do ponad 200 000 obserwujących osób i zgarnij jednorazową mega promocję na moje książki!

25 komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.