Twarze Indii. Fotografowanie ludzi krępowało mnie jak nigdy wcześniej

Ależ się cieszę, że w końcu mam odpowiednio dużo fotografii ludzi, aby opublikować kolejną galerię z serii Twarze Świata. Byli już niesłychanie fotogeniczny Kirgizi, była uśmiechnięta galeria, a także galeria Dzieci ze 100 krajów świata. Dziś czas na Indie!

Indie są bardzo wdzięcznym do fotografowania krajem. Wszystko jest bardziej kolorowe niż gdziekolwiek dotychczas byłem. Ludzie niesłychanie otwarci, kontaktowi, sami zagadują często o zrobienie sobie selfie.

Można powiedzieć, że galeria ta w sporej części jest właśnie efektem zapytań Hindusów o selfie. Na każde zapytanie zrobienie sobie fotografii ze mną, odpowiadałem, że nie ma problemu. Jedyny warunek to portret w zamian. I tak właśnie powstały wszystkie zamieszczone poniżej zdjęcia typowo portretowe. Reszta zaś to spontaniczne, uliczne i niepozowane kadry.

Z tymi drugimi miałem znowu największe opory. Nigdy wcześniej, w żadnym kraju nie miałem tak wielkiej blokady przed robieniem ludziom zdjęć. Ciężko jednoznacznie jest mi określić co miało na to wpływ. Gdzie w innych krajach totalnie nie miałem zahamowań przed robieniem fotografii, tutaj miałem niemalże cały czas blokadę. Głupio było mi wyjmować aparat. Miałem wrażenie, że wszyscy się na mnie patrzą, obserwują czego efektem było spore skrępowanie. Zdecydowanie nie jestem osobą, która czuje się komfortowo w centrum uwagi (nawet wyimaginowanej) i często kończyło się niestety na braku zdjęcia jakiejś ciekawej sceny ulicznej.

Zresztą jak już kiedyś pisałem, z tego też powodu nie robię prezentacji podróżniczych ;)

Oj dziwne to było uczucie. No, ale to nie ważne! Wszak o zdjęciach miało być. Zapraszam do galerii 43 fotografii. No i dajcie znać czy się podobało! :)

 

Zdjęcia wykonane Olympusem em-5 mark II. Obiektywy:

  • M.Zuiko 7-14 mm f/2,8 pro,
  • M.Zuiko 40-150mm f/2.8 pro + telekonwerter MC-14
  • M.Zuiko  12-40mm f/2.8 pro

Podobało się? Zostań na dłużej!

Informacje o nowych treściach wprost na Twojego e-maila. Bez spamu!
Dołącz do ponad 200 000 obserwujących osób i zgarnij jednorazową mega promocję na moje książki!

28 komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.