10 niesamowitych panoram 360°. Rozejrzyj się po Cyprze!

Niesamowicie cieszę się, że mogę w końcu pochwalić się tym, nad czym myślałem już od dawna i czego uczyłem się przez ostatnie tygodnie, miesiące. Mogliście zobaczyć już wcześniej pojedyncze próby z interaktywnymi panoramami 360, jednak dopiero teraz przestawiam Wam w pełni interaktywny wpis, pełen fotografii, dzięki którym możecie bardziej poczuć klimat odwiedzanych przeze mnie miejsc, rozejrzeć się po okolicy, czy też kliknąć w załączone na panoramach zdjęcia. Spodoba Wam się! :)

Łącznie (nie licząc oczywiście wyjazdu i fotografowania) nad klejeniem zdjęć spędziłem 50 godzin. Łączna ilość wykonanych fotografii ~150, średnio po 15 na panoramę. Będzie niedługo poradnik o tym jak robić i kleić takie panoramy! :)

Jest to zupełnie coś nowego na polskich blogach – nie tylko podróżniczych. Możecie łapać za zdjęcia, przesuwać lewo-prawo, szukać fotografii wpiętych w panoramy, aby przybliżyć dany fragment. Uwaga! Nie wszystkie pola są podpisane na panoramach. Rozejrzyjcie się! Przyzwyczajcie się też do takich panoram, gdyż od teraz regularnie będę starał się urozmaicać nimi teksty.

Zanim przejdziesz dalej,  przypominam o praktycznym tekście na temat Cypru, który ostatnio napisałem. Wiele pożytecznych informacji: Cypr praktyczne informacje, ciekawe miejsca, porady.

Tak więc zaczynamy. Jeśli przypadnie Wam do gustu, będę wdzięczny za przesłanie tego wpisu dalej. Nie bądźcie egoistami, niech inni też rozejrzą się po Cyprze! ;)

360

Starożytna Salamina to położona nieopodal Famagusty – miasta leżącego w części tureckiej Cypru, na jego wschodnim wybrzeżu, z dala od głównej drogi i miejskich zabudowań. Bardzo klimatyczne miejsce, można przenieść w czasie o ponad 3000 lat.


 

Ogromna, starożytna nekropolia, licząca sobie ponad 2400 lat. Znajduje się tutaj ponad 100 podziemnych grobowców, choć jak wskazuje nazwa – Grobowce Królewskie – wcale nie byli chowani tutaj Królowie. Nazwa odwołuje się do samych rozmiarów nekropoli, zaś sam cmentarz jest miejscem spoczynku arystokratów, dostojników i wszelkich wysoko postawionych zarządców wyspy. Nieco dalej będzie jeszcze jedna panorama z Pafos.


 

Port w mieście Ajia Napa, na południowym wschodzie Cypru. Godzina 10 rano, a poza mną i licznymi łodziami w około nie ma nikogo. Piękne miejsce.


 

Kilkanaście kilometrów za Ajia Napa, jeszcze bardziej na południe Cypru, znajduje się przepiękny, także już opisywany półwysep Cape Greco, pełen ciekawych form skalnych, jaskiń, naturalnych mostów.


Kompleks archeologiczny Kurion, położony 30 minut drogi od Limassol. Okolice zamieszkałe były już najprawdopodobniej od czasów neolitu, sam Kurion zaś liczy sobie według archeologów ponad 3300 lat.


 

Kirenia to jedno z moich ulubionych miejsc na całym Cyprze. Jest po prostu ładne i mało które miasto tak bardzo przypada mi do gustu.


 

 

Ponownie Grobowce Królewskie z Pafos, jednak tym razem panorama wykonana kawałek dalej.


 

Półwysep Akamas to zdecydowanie jedno z ciekawszych miejsc na Cyprze. Jedno z nielicznych miejsc na wyspie, gdzie można odbyć długie trekkingi, spotykając po drodze jedynie sporadycznie inne osoby.


 

No i mój faworyt – Zamek Świętego Hilariona, położony 700 m n.p.m. Rozciąga się z niego niesamowity widok na północne wybrzeże Cypru, w dole dostrzec można zaś Kyrenię.


 

To by było na tyle. Z przygotowaniami tego tekstu było jak z wielkim, odświętnym obiadem. Roboty na wiele, wiele dni, zaś samej konsupci zaledwie kilka minut. Sklejanie wszystkiego do kuy zajęło mi kilka tygodni pracy, nie licząc oczywiście samej nauki. Mam nadzieję, że się  podobało. I jeśli tak, to nie będzie większego dla mnie wynagrodzenia jak udostępnienie tego postu dalej. Dzięki i do następnego! :)

Karol Werner

Podobało się? Zostań na dłużej!

Informacje o nowych treściach wprost na Twojego e-maila. Bez spamu!
Dołącz do ponad 200 000 obserwujących osób i zgarnij jednorazową mega promocję na moje książki!

93 komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *