Jak idzie tworzenie kursu pytacie? Kiedy będzie dostępny?
Zachęcam do przeczytania tego wpisu (a właściwie newslettera), albo też jego filmowej wersji. Natomiast po dużo więcej info i darmowe, próbne lekcje zapraszam tutaj.
Zostało mi do nagrania i zmontowania jeszcze kilkanaście lekcji, jednak widać już brzeg! Chciałem dziś bardziej przybliżyć Ci treść kursu, a mówiąc dokładniej to, jakimi założeniami kieruję się podczas tworzenia jego treści i na czym najbardziej mi zależy.
No dobra, jakie założenia ma ten kurs?
Główne założenie:
Każdy kto przerobi kurs, będzie w stanie samemu zmontować dobry, ciekawy, jakościowy i efektowny film, od którego ciężko oderwać wzrok. Nawet z zerowymi umiejętnościami.
Za kursowy przykład, na którym będziemy pracować posłuży mi film z serii „Dzień dobry Nepal”, choć tak naprawdę nie tylko tego typu filmów, będę chciał Cię nauczyć. Chcę, aby kursanci zdobyli uniwersalną wiedzę i umiejętności pozwalające tworzyć różnego rodzaju filmy, których spoiwem będzie jakość i efektowność. Klipowe własnie, ale też reportażowe, podróżnicze, vlogowe, przyrodnicze, eventowe, a nawet weselne.
Jest to główne założenie, z którego wynikają wszystkie kolejne.
No dobrze – kolejne, czyli jakie?
- Aby móc robić efektowne i dobrze wyglądające filmy, trzeba znać podstawy. Nie tylko montażowe, ale i filmowe – dlatego też stworzyłem obszerną i konkretną część bazującą na wielu przykładach, poświęconą zagadnieniom filmowym. Tym zaawansowanym, ale też podstawowym na wypadek jakby ktoś dopiero zaczynał. I tak też omówiłem całą masę zagadnień: kwestie koncepcyjne, sprzętowe, dźwiękowe, oświetleniowe, dotyczące budowania emocji, prowadzenie wzroku widza, omówienie tego skąd brać pomysły na film, jak pobudzać kreatywność, co wpływa na to, że ludzie chętniej podają nasze filmy dalej, co sprawia, że film dobrze się ogląda i dużo dużo więcej. Jak coś niedługo podam już pełen spis treści i sam zobaczysz ile tam jest treści i zagadnień :)
- Kiedy już przejdziemy sobie przez kwestie filmowe i około filmowe, czas na kolejny krok. Kolejnym założeniem jest wytłumaczenie na licznych przykładach podstaw montażowych. Zarówno teorii, jak i przede wszystkim praktyki w programie Adobe Premiere Pro, na którym będziemy montowali. Zajmie nam to sporą część segmentu montażowego i przygotuje do głównej i najlepszej części kursu…
- Idąc tak od ogółu do szczegółu razem dobrniemy do tych najbardziej skomplikowanych i efektownych rzeczy montażowych. Przedstawię Ci cały proces montażu filmu „Dzień dobry Nepal”. Przesiewanie materiału, wstępną selekcję, obróbkę, dobór i edycję muzyki, montaż wraz z moim workflow, stabilizację, efekty dźwiękowe i udźwiękowienie, korekcję kolorów i szczegółowy opis poszczególnych przejść – jak krok po kroku je wykonałem.A mówiąc dokładniej, nie tylko pokażę jak wszystko to się tworzy, ale przede wszystkim stworzymy sobie ten film razem. Ponieważ abyś mógł sam przerobić sobie ten materiał, a nie tylko oglądać moje lekcje dostaniesz pliki projektowe i filmowe do użytku własnego. Wszystko dokładnie, ze szczegółami i ze wsparciem na grupie facebookowej jeśli będzie potrzebne.
Swoją drogą, powiem szczerze, że przerobiłem sporo zagranicznych kursów filmowych, z wieloma innymi się zaznajomiłem na poziomie spisu treści i nie znalazłem, żeby ktokolwiek takie coś gdziekolwiek dodawał do kursu. Także możemy uznać, że to pierwszy tego typu kurs, gdzie kursanci otrzymają wgląd w cały, duży projekt. Wraz z ujęciami filmowymi do użytku własnego! :)
I to właśnie było moje kolejne założenie, abyś jako kursant nie tylko bezsensownie słuchał teorii i patrzył jak ja montuję, ale abyś realnie ze mną ćwiczył i wykonywał kolejne zadania. Abyś zdobył realną wiedzę i umiejętności, które później możesz wykorzystywać w swoich własnych filmach.
To na dzisiaj tyle. Dzięki za doczytanie do końca. Biorę się dalej do montażu i nagrywania i widzimy się niedługo w kolejnym updacie, gdzie nieco więcej opowiem o tym kursie.
Bardzo ciekawy kurs, nie widziałem nigdzie takiego. Masa jest kursów fotografowania, ale tych od filmu chyba nie ma za wiele :)