Aktualizacje do książki „Rower to jest Świat”

Cześć! Dla osób decydujących się na pakiet II oraz III książki przygotowywał będę regularnie aktualizacje o nowe trasy. Będzie tego mniej więcej kilka w ciągu roku – w zależności ile tras nie tyle uda się przejechać, co ile tras uznam za warte polecenia. Bo to też nie idzie w parze – nie będę polecał wszystkiego co też przejechałem, bo nie o to tutaj chodzi aby iść na ilość. Mam nadzieję, że rozumiecie.

Aktualizacja ta jest przeznaczona dla posiadaczy książki „Rower to jest Świat”, dlatego proszę o nie udostępnianie tego wpisu nikomu innemu. 

Poniżej wrzucam też poglądową mapę wszystkich tras. Liczby w pinezkach oznaczają stronę, na której znajdziecie daną trasę. Zaś literka „A” oznacza, że ta trasa jest już w aktualizacjach.

ALPE ADRIA – najlepsza trasa rowerowa w Europie?

Zapraszam do opracowania trasy z Alpe Adria :)

Plik pdf z opracowaniem trasy, śladami gpx i mapami znajdziesz tutaj

Beskid Niski, trochę śliski

Zapraszam do opracowania kilku tras w Beskidzie Niskim. Jest w czym wybierać :)

Plik pdf z opracowaniem trasy, śladami gpx i mapami znajdziesz tutaj

Polesie. Wschodnia Polska, w krainie rosiczek i żółwi

Zapraszam do opracowania kilku tras na pograniczu Polsko-Ukraińsko-Białoruskim. Jest gdzie jeździć, chodzić i nawet pływać przez kilka dobrych dni.

Plik pdf z opracowaniem trasy, śladami gpx i mapami znajdziesz tutaj

TOUR DE ŚLĄSKIE – FAMILOKI, ZIELEŃ I ŚLĄSKIE KLIMATY – wersja 2.0

Jest to nieco edytowana i rozszerzona trasa przez Śląsk i Zagłębie Dąbrowskie, którą znajdziecie w książce. Polecam korzystać z tej.

Plik pdf z opracowaniem trasy, śladami gpx i mapami znajdziecie tutaj.

Kociewie

Zapraszam do opracowania Kociewia, w wersji z dwoma trasami – 240 km i 120 km. Jak dla mnie, wybrałbym opcję krótszą + jakaś objazdówka samochodem na pół dnia, aby zobaczyć resztę miejsc.

Plik pdf z opracowaniem trasy, śladami gpx, mapami znajdziecie tutaj.

Roztocze Zachodnie i Środkowe

Przygotowałem dla Was opracowanie tras przez Roztocze Zachodnie i Środkowe. Właściwie są tam trzy trasy, ale to już sobie sami zerknijcie i zrozumiecie dlaczego ;)

Plik pdf z opracowaniem tras, śladami gpx, mapami znajdziecie tutaj.

 

Podobało się? Zostań na dłużej!

Informacje o nowych treściach wprost na Twojego e-maila. Bez spamu!
Dołącz do ponad 200 000 obserwujących osób i zgarnij jednorazową mega promocję na moje książki!

17 komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 • Hej, Karol

  Dzięki za aktualizacje. Planuję wypad na Kociewie, ale… coś mi się nie spina w trasach. W filmie mówisz o pętli na dwa dni a w aktualizacji pętla ma 240 km. Czy mowa o tej samej trasie? A może coś nie tak zrozumiałem

 • Hej,Karol Dzięki za przesłanie aktualizacji do książki „Rower to jest świat”.Będzie mi bardzo pomocna do planowania przyszłych wycieczek.Kalendarz już zamówiłem.Pomyślności. Andrzej

 • Dzięki Karol za tę aktualizacje. Super sprawa bo dosłownie brakowało mi trasy na Roztoczu w książce. Dzięki tak dobrze przygotowanym opisom + zdjęcia i czasem filmy bardzo się chce pojechać. Bez Twojego materiału wiele osób nigdy by nie pojechało w te trasy i w ogóle na urlop rowerowy. Ja osobiście chciałbym żeby dla Ciebie to też było warte poświęcenia więc może aktualizacje aktualizacjami ale wydaj je w formie książki żebyśmy mogli się jakoś odwdzięczyć. Może być nawet forma elektroniczna. Ewentualnie jakaś subskrypcja czy coś. Niby było drożej z tą opcją aktualizacji ale to się ma prawo kiedyś skończyć. Myślę że w naszym wspólnym interesie jest to żebyś miał chęć i możliwość robić tą robotę dalej. Pozdro!

 • Cześć Karol.

  Dziękuję za super treści i jeszcze lepsze trasy.
  Jeżdżenia a jeżdżenia…
  Książka super, kalendarz też :)
  Życzę wszystkiego dobrego!

 • Panie Karolu, dzięki Pana filmom na YouTube oraz lekturze książki wraz z praktycznymi poradami i śladem GPS, odważyłem się z Żoną odbyć pierwszą prawdziwą w życiu wyprawę rowerową, zaliczając trasę od Świnoujścia po Hel. Pana pozycja jest dla nas źródłem inspiracji na kolejne. Idea aktualizacji jest świetna i stanowi doskonałe uzupełnienie wydanej już książki i świadczy o szacunku dla klienta.

  Przy okazji życzę zdrowia, wytrwałości i świetnych pomysłów na kolejne materiały, zarówno te filmowe, jak również wydawnicze.

  Pozdrawiam serdecznie Maciej z Katowic

 • Cześć Karol mam książkę ale nie wiem jak się korzysta z tych aktualizacji jak ściągnąć GPX z tej strony np. na garmina etrexa tak łopatologicznie jestem tuż przed emeryturą ta nowoczesność zaczyna mnie przerastać a mam nadzieję zaszaleć na rowerze jako emeryt.A przy okazji wielkie dzięki że Ci się chciało i chce nadal.Tak
  „Rower to jest świat” trzymaj się zdrowo.

  • Hej, szczerze mówiąc jak to wgrać na garmina, też nie wiem. Nigdy nie używałem i szczerze zdziwiłem się, że można na zegarkach nawigować. Polecam telefon, jakąś apkę do nawigacji (np. Locus map) i tam wgrać ślad gpx lub KLM. Opisałem dokładnie w ksiażce (jest film) jak to zrobić. Zerknij do wstępu przed częscią drugą.

   • Ten Garmin to nie zegarek tylko taka uniwersalna nawigacja z uchwytem na kierownicę i na piesze wycieczki zegarki są pierońsko drogie dzięki za odpowiedż jeszcze zawalcze napewno
    Google pomogą.