Relacja bezpośrednio z Norwegii! #Instasiętoczy

W końcu coś się dzieje. Po roku wracam do Norwegii! Od jutra wszystkie oczy kierujcie na mój Instagram, bo będzie tam dużo zdjęć i filmików wrzucanych bezpośrednio znad fiordów. W czasie przeglądania kolejnych materiaów trzymajcie też mocno kciuki, bo prognozy pogody są mało optymistyczne…

Strasznie stęskniłem się za norweskimi fiordami! Rok temu miałem okazję zobaczyć ciekawe miejsca w okolicy Stavanger. Trafiliśmy na świetne warunki. Także był maj, temperatury w dzień nie spadały jednak poniżej 20 stopni. Nawet spaliło nas słońce. Teraz lecimy ze znajomymi bardziej na północ do Alesund, gdzie jest zimno, deszczowo, a dwa tygodnie temu spadł nawet śnieg. Jesteśmy jednak dobrej myśli bo plan mamy dość ambitny!

A mianowicie:

2000px-Norway_municipalities_2010_blank

Po niedługich przygotowaniach udało się w końcu ustalić trasę. Jak widzicie na mapce – z Alesund chcemy (musimy!) dotrzeć na samolot powrotny do Bergen. Po drodze przejedziemy najbardziej krętą drogę Europy – Drogą Troli, przespać się w namiocie z widokiem na wpisany na listę UNESCO fiord Geiranger, odszukać przynajmniej kilka klepkowych kościołów Stavkirke (tak, to właśnie stąd pochodzi nasz polski Vang!), a także podejść pod lodowiec Briksdal i odwiedzić muzeum Sunnfjord, które znalazłem dzięki mojemu niezawodnemu sposobowi szukania ciekawych, mało znanych miejsc.

Do przejechania mamy ponad 600 kilometrów w ciągu w 7 dni. Obowiązkowo do zobaczenia wybrałem tylko 6 miejsc, jednak mam nadzieję, że dojdzie do tego mnóstwo nieplanowanych, a równie pięknych i interesujących. Jak znacie okolicę piszcie gdzie można by jeszcze podskoczyć. Jeśli ktoś będzie aktualnie w okolicy, to niech też da znać!

Tymczasem jeszcze raz zachęcam do śledzenia mojego profilu na Instagramie (kliknij i przejdź), gdzie na żywo będę prowadził relację z naszego niedługiego wyjazdu! Będzie mnóstwo zdjęć, będą też filmiki! ;)

______________
sony300

Podobało się? Zostań na dłużej!

Informacje o nowych treściach wprost na Twojego e-maila. Bez spamu!
Dołącz do ponad 200 000 obserwujących osób i zgarnij jednorazową mega promocję na moje książki!

25 komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.