Współpraca

English below (click)

Kołem się Toczy to jeden z najpopularniejszych blogów i kanałów podróżniczych w Polsce. Zdobywca sporej ilości nagród i wyróżnień w środowisku podróżniczym i twórców internetowych.

 • Wyróżnienie główne i specjalne w konkursie na Blog Roku 2013 – przez co został uznany jednym z trzech najlepszych blogów w 2013 roku w kraju.
 • Tytuł Dziennikarza Obywatelskiego Roku 2013.
 • Laureat jednej z najbardziej prestiżowych nagród podróżniczych w Polsce „Travelery 2017” przyznawanej przez National Geographic.
 • Dwie nominacje w konkursie Grand Video Awards 2019 organizowanym przez PRESS.
 • Wyróżniony w srebrnej dziesiątce zestawienia Najbardziej Wpływowych Blogerów 2019 

 

Ponadto jestem autorem kilku książek – „Kołem się toczy: Przez Kaukaz i Bliski Wschód”, „Twoja Samodzielna Podróż”, oraz „Zarabianie na Podróżach”, a także kursu robienia filmów i montażu, który jest najlepiej się sprzedającym i najlepiej ocenianym kursem tego typu w Polsce.

Kołem Się Toczy to blog i kanał na YouTubie, na których miłośnik podróżowania i turystyki znajdzie coś dla siebie. Obszerne relacje z podróży bliskich i dalekich, fotografia, filmy, aktywny wypoczynek, poradniki, recenzje, miejsca warte odwiedzenia czy szeroko pojęty lifestyle.

Kołem Się Toczy rocznie notuje ponad 3 000 000 wyświetleń, zaś średni pobyt na blogu wynosił ponad 6-7 minut – co jest rzadkim wynikiem wśród blogów w ogóle. Innymi słowy – blog jest czytany, nie tylko oglądany! Podobnie dobre statystyki notuje kanał na YouTube. Poniżej szczegółowe statystyki za ostatnie 30 i 90 dni.

Media społecznościowe i newsletter

Wszystkie kanały „Kołem Się Toczy” obserwuje ponad 200.000 osób:

Każdą kampanię wspieram finansowo na Facebooku.

Wyróżnienia 

Czytelnicy bloga

Moi czytelnicy to ludzie ciekawi świata, spełniający marzenia, aktywnie spędzający wolny czas, szukający inspiracji i motywacji do aktywnego spędzania czasu wolnego. Blog czytają ludzie podróżujących na własną rękę, ceniących sobie niezależność, jak również liczne grono preferujących wypoczynkowy styl podróżowania, nie stroniących od hoteli i restauracji. Na blogu każdy znajduje coś dla siebie.

Wiek czytelników bloga:

bez-tytulu

Wiek fanów na facebooku:

fejs

Widzowie na YouTube:

Według przeprowadzonej ankiety 90% czytelników nie widzi nic złego w współpracach z markami.

Propozycja współpracy – kontakt

Jeśli uważasz, że masz ciekawy, wpisujący się w tematykę podróżniczą lub około-podróżniczą produkt lub usługę, zapraszam do kontaktu. Na bank wymyślimy coś nietuzinkowego :)

[email protected]

Adres i telefon podaję po wcześniejszym zapytaniu.

Co możemy razem zrobić w skrócie to:

 • wspólny film
 • wspólny wyjazd
 • konkursu z nagrodami,
 • testowanie produktów,
 • artykuły,
 • fotografie,
 • pisanie tekstów do magazynów, gazet, portali.
 • i wieeeeele innych (patrz przykłady niżej).

Ponadto istnienie możliwość pokazania się w materiałach, które już robię na blogu i kanale Youtube. Czyli promocje regionów turystycznych, materiały foto-wideo, które świetnie nadają się do promocji marki lub usługi. Weekendowe propozycje wypadów po Polsce do krajów ościennych, promocję aktywnego wypoczynku, a także serie poradniowych materiałów (teksty i wideo) mających za zadanie pomagać w samodzielnym podróżowaniu. Rozwijam też serię poradnikowych książek, nad którymi istnieje możliwość objęcia mecenatu.

Patronat nad projektem, mecenat

Istnieje także możliwość zostania partnerem strategicznym bloga. W roku 2015 taki patronat objęło Sony Mobile, zostając moim partnerem technologicznym, zaś od 2017 roku zostałem Ambasadorem Olympusa. Otwarty jestem na inne propozycje, także spoza rynku technologicznego. Współpracami dającymi wiele możliwości są także mecenaty, które marki obejmują nad konkretną serią wpisów.

Współpracowałem między innymi z:

 

 

Media o mnie i blogu:

Wraz z Travel Channel nagrałem też odcinek o moich podróżach „Świat według Karola Wernera” emitowany regularnie od września 2018 roku.

Przykładowe materiały będące efektem współpracy:

Listy Referencyjne dla Kołem Się Toczy:

Załączam też przykładowe referencje, które otrzymałem:

Pisuję także dla programu Autorzy Onetu, a także sporadycznie do ogólnokrajowych magazynów podróżniczych.

Cooperation? Yes please :) 

Information about me, blog and about opportunities for cooperation in English, you can find here.

Here you can find references from Montenegro tourism board, Sweden tourism board or German.travel,

Any questions or proposal? Please write to me: [email protected]

Karol Werner

8 komentarzy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.